Wyjątkowy urlop spędzony w Korbielowie to niesamowita okazja do podziwiania krajobrazu południa Polski. Może by tak rzucić wszystko i wyjechać w Beskid Żywiecki? To powiedzenie idealnie pasuje do osady, znajdującej się przy samej granicy słowackiej. Dziś oczywiście po wejściu do strefy Schengen nie znajdziemy tu przejścia granicznego, ale mieszkańcy w zaledwie kilka chwil mogą znaleźć się po sąsiedniej stronie. Kurort cieszy się powodzeniem wśród turystów głównie zimą, choć i lato to doskonały moment, by podziwiać stok Pilska w okolicach przepływającej rzeki Glinnej.

Tu znajdziemy dobrze rozwiniętą ofertę noclegów, które zapewniają pełny komfort przez cały rok. Baza noclegowa składa się z hoteli o wysokim standardzie i prywatnych ośrodków [tu: ], które wcale od nich nie odbiegają. Oferta tutejszych atrakcji pozwala dowartościować nasz czas spędzony w miejscowości, a głównym powodem, dla którego jest odwiedzana, to oczywiście sporty zimowe. Sezon narciarski trwa tu już od listopada i przeciąga się aż do początku maja, a my w tym czasie mamy niepowtarzalną okazję szusować po stokach. Do dyspozycji mamy wówczas 3 wyciągi krzesełkowe, kilkanaście orczykowych i jeden przeznaczony specjalnie dla dzieci. Trasy przygotowane są w taki sposób, aby zapewnić nam różny stopień trudności, a dodatkowo promować unikalne style jazdy. Coraz częściej spotkać się tu możemy z freestylem i skicrossingiem, który podbija serca odważnych. W tym celu powstał snowpark, w którym wypróbujemy nasze siły także w carvingu, narciarstwie alpejskim i freestylu na snowboardzie. Wszystko po to, by promować tę formę aktywności i czerpać z niej jak najwięcej przyjemności. Po ciężkim dniu, przepełnionym treningiem, powinniśmy zapewnić sobie chwile relaksu, w tym celu doskonałym pomysłem jest odwiedzenie basenu, spa lub sauny. Nabranie energii na kolejny dzień wymaga odprężenia się i solidnego posiłku, który warto spożyć w jednej z wielu doskonałych restauracji znajdujących się przy ulicy Szczyrbok.

Korbielów to piękne miejsce, które zapewni nam wspaniały wypoczynek i pozwoli nacieszyć wyjątkowym krajobrazem. Ten zdeterminowany jest przez górskie zalesienia, które wyzwalają przyjemny i prozdrowotny mikroklimat. Pobyt w tym miejscu to przyjemność, która może wejść nam w krew, ale biorąc pod uwagę wszystkie korzyści, to chyba nic złego.